Calendar competițional 2019

Calendar Oficial Competitii Locale 2018
martie 2019
4-10 CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI U23 CAMPIONAT EUROPEAN Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
U23 (18-23 ANI) Serbia, Novi Sad
8- 9 CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR ZONA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  
22-24 TURNEU CALIFICARE C.N.I CADETI TURNEU/ETAPA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Târgu Jiu
29-31 TURNEU CALIFICARE CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL JUNIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  Târgoviste
aprilie 2019
8-14 CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI CAMPIONAT EUROPEAN Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI Bucuresti
19-21 FINALA CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR FINALA Greco-Romane
CADEȚI  Lugoj
23-25 FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL SCOLAR FINALA Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Sf. Gheorghe
mai 2019
2- 5 TURNEU INTERNATIONAL JUNIORI TURNEU INTERNAȚIONAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI Bucuresti
9-12 TURNEU INTERNATIONAL CADETI TURNEU INTERNAȚIONAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI Bucuresti
17-18 TURNEU INTERNATIONAL FINALA Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI MICI 12-13 ANI 14-15 ANI  Cluj
18-19 TURNEU CALIFICARE C.N.I TURNEU/ETAPA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  Cluj
30- 2 FINALA CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Constanta
iunie 2019
3- 5 CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI CAMPIONAT EUROPEAN Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  Spania, Ponteverda
6- 9 FINALA CAMPIONAT NAȚIONAL INDIVIDUAL U15 FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI 3 14-15 ANI  Tulcea
17-23 CAMPIONAT EUROPEAN CADETI CAMPIONAT EUROPEAN Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Italia, Faenza
18-20 WORLD SCHOOL COMBAT GAMES U15 JOCURI Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI 3 14-15 ANI  
25-30 EUROPEAN GAMES JOCURI Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  Belarus, Minsk
28-30 CAMPIONAT EUROPEAN U15 CAMPIONAT EUROPEAN Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  
iulie 2019
4- 7 CAMPIONATUL NATIONAL LUPTE PE PLAJA U15 SI JUNIORI MICI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI MICI 12-13 ANI 14-15 ANI  LIMANU 2 MAI
18-21 FINALA CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI Resita
29- 4 CAMPIONAT MONDIAL CADETI CAMPIONAT MONDIAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Bulgaria, Sofia
august 2019
1- 4 TURNEU INTERNATIONAL ROMANIA TURNEU INTERNAȚIONAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI Bucuresti
9-10 FINALA CAMPIONAT NATIONAL ECHIPE LIGA CADETI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Târgu Mureș
12-18 CAMPIONAT MONDIAL JUNIORI CAMPIONAT MONDIAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  Estonia, Tallinn
28- 1 FINALA CAMPIONAT NATIONAL INDIVIDUAL LUPTE PE PLAJA FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI JUNIORI SENIORI  Constanta
septembrie 2019
6- 8 FINALA CAMPIONAT NATIONAL ECHIPE LIGA JUNIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  Tg. Mures
12-15 FINALA C.N.I JUNIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  TÂRGOVIȘTE
14-22 CAMPIONAT MONDIAL SENIORI CAMPIONAT MONDIAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  KAZAKHSTAN, ASTANA
26-27 FINALA CAMPIONAT NAȚIONAL ECHIPE SUPERLIGA SENIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  Tg. Mures
octombrie 2019
4- 6 FINALA C.N.I U23 FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
U23 (18-23 ANI) Covasna
8-13 CAMPIONAT MONDIAL VETERANI CAMPIONAT MONDIAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  Georgia, Tibilisi
11-13 CONCURS NATIONAL INDIVIDUAL JUNIORI MICI – ZONA (9-11 ani si 12-13 ani) TURNEU/ETAPA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
COPII  LL/LF - TULCEA, ROMAN, TARGU MURES, BAILE HERCULANE. GRECO - TULCEA, BOTOSANI, SLATINA, SATU MARE
17-20 CONCURS NATIONAL INDIVIDUAL JUNIORI MICI (9-11 ani si 12-13 ani) ETAPA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
COPII  Medgidia
28- 3 CAMPIONAT MONDIAL SENIORI U 23 CAMPIONAT MONDIAL Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI U 23  Ungaria, Budapesta
noiembrie 2019
1- 3 CUPA ROMANIEI CADETI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
CADEȚI  Pitesti
8-10 CUPA ROMANIEI JUNIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
JUNIORI  Putna
15-17 CUPA ROMANIEI (CATEGORII OLIMPICE) SENIORI FINALA Greco-Romane
Lupte Feminine
Lupte Libere
SENIORI  Sfantu Gheorghe
Descarcati Calendarul Competitional 2018
Descarcati Calendarul Competitional 2017
Descarcati Calendarul Competitional 2016
Descarcati Calendarul Competitional 2015