Gala Laureatilor FRL- 2017

30 martie 2018

Evenimentul „Gala Laureatilor FRL-2017”  si-a meritat cu prisosinta organizarea. Si asta pentru ca sportivii care au reprezentat Federatia Romana de Lupte  in anul competional 2017 au disputat finale pentru medalii la Campionate Europene si  Mondiale,  la toate categoriile de varsta: cadeti, juniori, tineret si seniori.

         A fost  un an al performantelor in premiera: medalia de argint obtinuta de Alina Vuc  la Campionatul Mondial, argintul echipei feminine a Romaniei la Cupa Europei pe Natiuni si calificarea la Cupa Mondiala din Japonia (2018) sunt borne istorice pentru Federatia Romana de Lupte.

        Laureatii anului au fost desemanti pe categorii de varsta, in functie de performantele obtinute.

 

Vuc Alina Emilia – Sportivul Anului 2017 (Lotul olimpic Lupte Feminine)

Dukov Andrei – Laureat ( Lotul Olimpic Lupte Libere)

Estera (Dobre) Tamaduianu- Laureat (Lotul olimpic Lupte Feminine)

Kriszta Incze – Laureat (Lotul olimpic Lupte Feminine)

Alexandra Anghel – Sportivul Anului Tineret (Lotul olimpic Lupte Feminine)

Stefania Claudia Priceputu – Sportivul Anului Juniori

Berei Lenard Istvan – Laureat ( Lotul National Juniori Lupte Greco- Romane)

Tif Roxana Alexandra – Sportivul Anului Cadeti (Lotul National Cadete)

Ana Andreea Beatrice- Laureat (Lotul National Cadete)

Trufan Ciprian – Laureat (Lotul National Cadeti Lupte Greco Romane)

Ferent Beatrice – Mentiune (Lotul National Cadete)

Capezan Roxana Amina – Mentiune (Lotul National Cadete)

Durac Nicoleta- Mentiune (Lotul National Cadete)

Tudor Constantin – Mentiune (Lotul National Cadeti Lupte Greco Romane)

Alexuc Ciurariu Alin – Mentiune (Lotul Olimpic Lupte Greco Romane)

Moise Ionut Adrian – Mentiune (Lotul National Lupte Libere)

Linguraru Madalina – Mentiune (Lotul olimpic Lupte Feminine)

Manzala Madalin Vasile – Mentiune (Lotul olimpic Lupte Libere)

Dobre David – Mentiune (Lotul National Lupte Libere)

Caras Vlad – Mentiune (Lotul olimpic Lupte Libere)